Strona główna / Wiadomości / Piesza Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę

Trwa XXXV Piesza Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę. Pątnicy wyruszyli z sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju 2 lipca.

Przypomnijmy, że pierwsza Piesza Pielgrzymka Rolników wyruszyła w 1983 roku z Klenicy na Jasną Górę. Jej założycielem i pierwszym przewodnikiem był ks. Eugeniusz Jankiewicz. Potem przez długie lata pielgrzymkę prowadził nieżyjący już ks. Tadeusz Dobrucki, którego zastąpił ks. Grzegorz Sopniewski. Obecnie posługę tę pełni ks. Paweł Mydłowski

Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Kto pragnie być uczniem Jezusa, musi zdecydować się na życie pełne wyrzeczenia – powiedział w homilii pasterz diecezji i kontynuował: – Czas pielgrzymowania jest takim świadectwem radykalnego pójścia Chrystusem.

Przed pątnikami 325 km. – Obecnie idzie 60 osób, ale liczę, że jeszcze we Wschowie dołączy do nas ok. 20 osób – wyjaśnia ks. Paweł Mydłowski, diecezjalny duszpasterz rolników.

Pątnicy modlą się za rolników i dobre plony, a także niosą wiele osobistych intencji.

– Idę podziękować za wszelkie dobro, które otrzymałam. Idę się modlić za mojego chorego męża, za moją całą rodzinę. Pielgrzymowanie wnosi w życie człowieka wielką radość. Trudno to ująć słowami, warto samemu spróbować – przekonuje Bogusława Ślebioda ze Świętna.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 12 lipca.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Poprzedni Rok po pożarze gorzowskiej katedry
Następny Pielgrzymka rowerowa z Rzepina do Częstochowy

Sprawdź także

Obchody Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp.

W Gorzowie Wlkp. świętowano wojewódzkie obchody 100. rocznicy niepodległości. Oczekiwany przez mieszkańców prezydent RP Andrzej …